Hardline Nation Champions

Since the 2014-15 season, after signing Team Mike McEwen and Team Reid Carruthers, the number of Hardline Nation teams has grown exponentially to include teams from all around the world! Teams such as Gushue, Hasselborg, Edin, Koe, Einarson, Jacobs, Shuster, Tirinzoni, Carey and many, many more. 

As of the end of the 2020 curling season, approximately 75% of the top ranked curling teams around the world play with Hardline brooms and equipment.  Over these past 6 seasons, Hardline Nation has won more Olympics medals, more World Championships, more Briers, more Scotties, more Grand Slams, more National Championships, more European Championships, and more WCT wins than all other competitors combined! 

THERE IS NO DOUBT – Hardline is the No. 1 choice for curlers worldwide!

This page honors all Hardline Nation winners since the 2014-15 season – every single one of them!  It is an impressive list, and we are proud of all Hardline Nation teams and their wins!

(Note – If you won an event as a Hardline Nation team that you don’t see listed, please let us know and we’ll make sure to add it in.)

 

2018 Winter Olympics

Mens

Gold – Team Shuster – United States

Bronze – Team de Cruz – Switzerland

 

Womens

Gold – Team Hasselborg – Sweden

Silver – Team Kim – South Korea

 

Mixed Doubles

Silver – Team Perret/Rios – Switzerland

 

CURLING CANADA EVENTS

2020 Tim Hortons Brier – Team Gushue - Newfoundland and Labrador

2019 Tim Hortons Brier – Team Koe – Alberta

2018 Tim Hortons Brier – Team Gushue – Canada

2017 Tim Hortons Brier – Team Gushue - Newfoundland and Labrador

 

2020 Scotties Tournament of Hearts – Team Einarson - Manitoba

2019 Scotties Tournament of Hearts – Team Carey – Alberta

2016 Scotties Tournament of Hearts – Team Carey – Alberta

 

2018 Home Hardware Canada Cup of Curling – Team Brad Jacobs

2016 Home Hardware Canada Cup of Curling – Team Reid Carruthers

2014 Home Hardware Canada Cup of Curling – Team Mike McEwen

 

2020 Canadian Junior Mens Curling Championships – Team Gauthier - Manitoba 2

2019 Canadian Junior Mens Curling Championships – Team Tardi - British Columbia

2018 Canadian Junior Mens Curling Championships – Team Tardi - British Columbia

2017 Canadian Junior Mens Curling Championships – Team Tardi - British Columbia

 

2019 Canadian Mixed Doubles Curling Championship – Team Peterman / Gallant

2018 Canadian Mixed Doubles Curling Championship – Team Crocker / Muyers

2017 Canadian Mixed Doubles Curling Championship – Team Courtney / Carruthers

2016 Canadian Mixed Doubles Curling Championship – Team Peterman / Gallant

2015 Canadian Mixed Doubles Curling Championship – Team Thomas/Park

 

2019 Canadian Senior Mens Curling Championships – Team Korte - Saskatchewan

2018 Canadian Senior Mens Curling Championship – Team Cochrane – Ontario

2017 Canadian Senior Mens Curling Championship – Team Cochrane – Ontario

2016 Canadian Senior Mens Curling Championship – Team Cochrane – Ontario

 

2019 Canadian Senior Womens Curling Championships – Team Anderson - Saskatchewan

2018 Canadian Senior Womens Curling Championships – Team Anderson - Saskatchewan

2016 Canadian Senior Womens Curling Championships – Team Jones - Saskatchewan

 

2018 Canadian Mixed Curling Championship – Team Kurz - Manitoba

2017 Canadian Mixed Curling Championship – Team Anderson – Ontario

2016 Canadian Mixed Curling Championship – Team Bonot – Northern Ontario

2014 Canadian Mixed Curling Championship – Team Kirkpatrick – Northern Ontario

 

2019 Canadian Under-18 Boys Curling Championships – Team Niepage

2018 Canadian Under-18 Boys Curling Championship – Team Weagle – Nova Scotia

 

2018 Canadian Under-18 Girls Curling Championship – Team Ladouceur – Nova Scotia

 

2019 Canada Winter Games – Team Sato - British Columbia

 

2018 Curling Club Mens Championship – Team Shimizu - British Columbia

2017 Travelers Curling Club Mens Championship – Team Sawyer - British Columbia

2015 Travelers Curling Club Mens Championship – Team Symonds - British Columbia

 

2017 Travelers Curling Club Womens Championship – Team Fordyce - Manitoba

 

2017 Home Hardware Road to the Roar (Pre-Olympic Trials) – Team McCarville

 

WORLD CHAMPIONSHIPS

2019 World Men's Curling Championship – Team Edin (Sweden)

2017 World Men's Curling Championship – Team Gushue (Canada)

 

2019 World Women's Curling Championship – Team Tirinzoni - Switzerland

 

2020 World Junior Mens Curling Championships – Team Gauthier - Canada

2019 World Junior Mens Curling Championships – Team Tardi – Canada

2018 World Junior Mens Curling Championships – Team Tardi - Canada

 

2019 World Mixed Doubles Curling Championship – Team Hasselborg/Eriksson – Sweden

2017 World Mixed Doubles Curling Championship – Team Perret/Rios – Switzerland

 

2019 World Senior Mens Curling Championships – Team Cochrane – Canada

2018 World Senior Mens Curling Championships – Team Wade - Canada

 

2019 World Senior Womens Curling Championships – Team Anderson - Canada

2018 World Senior Womens Curling Championships – Team Anderson - Canada

2017 World Senior Womens Curling Championships – Team Jones - Canada

 

2019 World Mixed Curling Championship – Team Kurz - Canada

2018 World Mixed Curling Championship – Team Anderson – Canada

2017 World Mixed Curling Championship – Team Hardie - Scotland

 

2019 European Mens Curling Championships – Team Edin – Sweden

2018 European Mens Curling Championships – Team Mouat – Scotland

 

2019 European Womens Curling Championships – Team Hasselborg - Sweden

2018 European Womens Curling Championships – Team Hasselborg – Sweden

2016 European Womens Curling Championships – Team Moiseeva - Russia

 

2019 European Mens Curling Championships (Group B) – Team Klíma - Czech Republic

2018 European Mens Curling Championships (Group B) – Team Poulsen – Denmark

2017 European Mens Curling Championships (Group B) – Team Kauste – Finland

 

2019 Pacific-Asia Curling Womens Championships – Team Han - China

2018 Pacific-Asia Curling Womens Championships – Team Kim - South Korea

2017 Pacific-Asia Curling Womens Championships – Team Kim - South Korea

2016 Pacific-Asia Curling Womens Championships – Team Kim - South Korea

 

2019 Pacific-Asia Curling Mens Championships – Team Kim - South Korea

2018 Pacific-Asia Curling Mens Championships – Team Matsumura – Japan

 

GRAND SLAM

2019-2020 (EVERY GRAND SLAM PLAYED THIS SEASON WON BY HARDLINE TEAMS)

 

Masters – Team Matt Dunstone

Masters – Team Tracy Fleury

Kioti Tractor Tour Challenge Tier 1 – Team Brad Jacobs

Kioti Tractor Tour Challenge Tier 2 – Team Korey Dropkin

Kioti Tractor Tour Challenge Tier 1 – Team Anna Hasselborg

Kioti Tractor Tour Challenge Tier 2 – Team Kim Min-ji

Boost National – Team Anna Hasselborg

Boost National – Team Brad Jacobs

Meridian Canadian Open – Team Brad Jacobs

Meridian Canadian Open – Team Anna Hasselborg

 

2018-2019

 

Princess Auto Elite 10 – Team Brad Gushue

Princess Auto Elite 10 – Team Anna Hasselborg

Masters of Curling – Team Anna Hasselborg

GSOC Tour Challenge Tier 1 – Team Brad Jacobs

GSOC Tour Challenge Tier 2 – Team Kirk Muyres

GSOC Tour Challenge Tier 2 – Elena Stern

Boost National –  Ross Paterson

Players' Championship – Team Kerri Einarson

Humpty's Champions Cup – Team Silvana Tirinzoni

 

2017-2018

 

GSOC Tour Challenge Tier 1 – Team Brad Gushue

Masters of Curling – Team Brad Gushue

Boost National – Team Bruce Mouat

Meridian Canadian Open – Team Peter de Cruz

Meridian Canadian Open – Team Chelsea Carey

Princess Auto Elite 10 – Team Mike McEwen

Players' Championship – Team Jamie Sinclair

Humpty's Champions Cup – Team Brad Gushue

 

2016-2017

 

Masters of Curling – Team Allison Flaxey

GSOC Tour Challenge Tier 2 – Team Jacqueline Harrison

Canadian Open – Team Brad Gushue

Canadian Open – Team Casey Scheidegger

 

2015-2016

 

GSOC Tour Challenge – Team Silvana Tirinzoni

The Masters Grand Slam of Curling – Team Mike McEwen

The National – Team Brad Gushue

Elite 10 – Team Brad Gushue

The Players' Championship – Team Brad Gushue

Champions Cup – Team Reid Carruthers

 

2014-2015

 

The National – Team Mike McEwen

Elite 10 – Team Mike McEwen

 

2019-2020 WCT EVENTS:

 

Hokkaido Bank Curling Classic – Team Yuta Matsumura

ADVICS Cup – Team Satsuki Fujisawa

Cargill Curling Training Centre Icebreaker – Team Tracy Fleury

Baden Masters – Team Yannick Schwaller

Cameron's Brewing Oakville Fall Classic – Team Yannick Schwaller

Stu Sells Oakville Tankard – Team Anna Hasselborg

Booster Juice Shoot-Out – Team Kerri Einarson

Beyer & Simonson US Open of Curling – Championships – Team Rich Ruohonen

Beyer & Simonson US Open of Curling – Team Nina Roth

KW Fall Classic – Team Un-chi Gim

Mother Club Fall Curling Classic – Team Laura Walker

The Good Times Bonspiel – Team Kayla Skrlik

The Good Times Bonspiel – Team Daylan Vavrek

WCT Uiseong International Curling Cup – Team Tabitha Peterson

Avonair Cash Spiel – Team Marla Sherrer

Manitoba Curling Tour Classic – Team Meghan Walter

Moosehead Fall Open – Team Tsuyoshi Yamaguchi

The Curling Store Cashspiel – Team Stuart Thompson

WCT Uiseong International Curling Cup – Team Mike McEwen

Swiss Cup Basel – Team Peter de Cruz

Stu Sells Toronto Tankard – Team Brad Jacobs

Prestige Hotels & Resorts Curling Classic – Team Tyler Tardi

Avonair Cash Spiel – Team Jeremy Harty

Let's Cure Lupus St. Paul Cash Spiel – Team Rich Ruohonen

Manitoba Curling Tour Classic – Team Tanner Horgan

Driving Force Decks Int'l Abbotsford Cashspiel – Team Yuta Matsumura

Driving Force Decks Int'l Abbotsford Cashspiel – Team Corryn Brown

McKee Homes Fall Curling Classic – Team Jeremy Harty

Fredericton, New Brunswick – Team Scott Jones

Atlantic Superstore Monctonian Challenge – Team Scott Jones

Curlers Corner Autumn Gold Curling Classic – Team Kerri Einarson

Women's Masters Basel – Team Silvana Tirinzoni

Canad Inns Women's Classic – Team Elena Stern

Medicine Hat Charity Classic – Team  Kayla Skrlik

Steele Cup Cash – Team Andrea Crawford

Stroud Sleeman Cash Spiel – Team Julie Tippin

Kamloops Crown of Curling – Team Yuta Matsumura

Moose Jaw Cash Spiel – Team Brent Gedak 

DeKalb Superspiel – Team Tanner Horgan

DeKalb Superspiel – Team Laura Walker

Grand Prix Bern Inter Curling Challenge – Team Joël Retornaz

Challenge Nord-Ouest Air Creebec – Team Mark Homan

Atlantic Superstore Monctonian Challenge – Team Andrea Crawford

Kamloops Crown of Curling – Team Corryn Brown

Atkins Curling Supplies Classic – Team Abby Ackland

Original 16 WCT Bonspiel – Team Jeremy Harty

Raymond James Kelowna Double Cash – Team Daniel Wenzek

Carberry King Spud Classic - Berth Spiel – Team Steve Irwin

Regina Highland Cashspiel – Team Jason Jacobson

Challenge Casino de Charlevoix – Team Scott McDonald

Black Diamond / High River Cash – Team Zou Qiang

College Clean Restoration Curling Classic – Team Jeremy Harty

Curl Mesabi Classic – Team Korey Dropkin

Curl Mesabi Classic – Team Krista McCarville

Brantford Nissan Classic – Team Wayne Tuck Jr.

Boundary Ford Curling Classic – Team Kim Min-ji

Tim Hortons Spitfire Arms Cash Spiel – Team Suzanne Birt

Part II Bistro Ladies Classic – Team Katelyn Wasylkiw

Jim Sullivan Curling Classic – Team Gim Un-chi

Changan Ford International Curling Elite – Team Alina Kovaleva

Changan Ford International Curling Elite – Team Rich Ruohonen

China Open – Team Alina Kovaleva

China Open – Team Kim Chang-min

MCT Championships – Team Ryan Wiebe

Karuizawa International – Team Yuta Matsumura

Karuizawa International – Team Anna Sidorova

Schweizer Cup – Team Peter de Cruz

Mercure Perth Masters – Team Bruce Mouat

Keijinkai Rizing Cup – Team Tsuyoshi Yamaguchi

Moscow Classic – Team Joël Retornaz

Schweizer Cup – Team Elena Stern

International Bernese Ladies Cup – Team Elena Stern

Glynhill Ladies International – Team Kim Eun-jung

Aberdeen International Curling Championship – Team Yannick Schwaller

China Open Mixed Doubles – Team Peterman /  Gallant

New Zealand Winter Games Mixed Doubles – Team Jang / Seong

WCT Tallinn Mixed Doubles International – Team Skaslien / Nedregotten

International Mixed Doubles St. Gallen – Team Paulová / Paul

WCT Austrian Mixed Doubles Cup – Team Skaslien / Nedregotten

MadTown DoubleDown presented by Leinenkugel – Team Hasselborg / Eriksson

International Mixed Doubles Sochi – Team Perret / Rios

Ilderton Mixed Doubles Spiel – Team Tuck / Tuck Jr.

Italian Mixed Doubles Cup – Team Skaslien / Nedregotten

Schweizer Cup – Team Perret / Rios

Southern Mixed Doubles – Team Peterman /  Gallant

Stu Sells Toronto Cricket Mixed Doubles Cashspiel – Team Tuck / Tuck Jr.

Sutherland Mixed Doubles Curling Classic – Team Kitz / Stewart

Highland Mixed Doubles Classic – Team Campbell /  Dunstone

 

 

2018-2019 WCT EVENTS:

Oakville Fall Classic  - Team Yuta Matsumura

Icebreaker at The Granite – Team Darcy Robertson

HDF Insurance Shoot-Out – Team Casey Scheidegger

Stu Sells Oakville Tankard – Team Kerri Einarson

Stu Sells Oakville Tankard – Team Yannick Schwaller

Curling World Cup Suzhou – Team Kevin Koe

King Cash Spiel - Team Tyler Tardi

Colonial Square Ladies Classic – Team Darcy Robertson

King Cash Spiel – Team  Corryn Brown

Morris SunSpiel – Team Kerri Einarson

Mother Club Fall Curling Classic – Team Tanner Lott

KW Fall Classic – Team Krista McCarville

Prestige Hotels & Resorts Curling Classic – Team Matt Dunstone

KKP Classic - Team Tanner Lott

The Curling Store Cashspiel – Team Stuart Thompson

Prestige Hotels & Resorts Curling Classic – Team Alina Kovaleva

Stockholm Ladies Curling Cup – Team Anna Hasselborg

Curlers Corner Autumn Gold Curling Classic – Team Kerri Einarson

Stu Sells Toronto Tankard – Team Reid Carruthers

Swiss Cup Basel – Team Niklas Edin

Driving Force Abbotsford Cashpiel – Team Yuta Matsumura

McKee Homes Fall Curling Classic – Team Jeremy Harty

Womens Masters Basel – Team Elena Stern

Curling Masters Champery – Team Peter De Cruz

Challenge de Curling de Gatineau (Arena) – Team Scott McDonald

Medicine Hat Charity Classic – Team Ted Appelman

Canad Inns Women's Classic – Team Chelsea Carey

China Open – Chongqing – Team Alina Kovaleva

DeKalb Superspiel – Team Matt Dunstone

Dave Jones Alexander Keiths Mayflower Cash Spiel – Team Jamie Murphy

Prague Classic – Team Cameron Bryce 

Original 16 WCT Bonspiel – Team Ted Appelman

Ashley Home Store Curling Classic – Team Glen Muirhead

DeKalb Superspiel – Team Allison Flaxey

Sunset Ranch Kelowna Double Cash – Team Corryn Brown

Red Deer Curling Classic – Team Robyn Silvernagle

Boundary Ford Curling Classic – Team Sherry Anderson

Spitfire Arms Cash Spiel – Team Sylvie Robichaud

Curl Mesabi Classic – Team Rich Ruohonen

Curl Mesabi Classic – Team Krista McCarville

Curling World Cup Omaha – Team John Shuster

Curling World Cup Omaha – Team Satsuki Fujisawa

Dakota Challenger Spiel – Team Dominik Märki

Karuizawa International – Team Reid Carruthers

Qinghai Curling Elite – Team Matt Dunstone

Schweizer Cup – Team Silvana Tirinzoni

Russian Curling Cup – Team Alina Kovaleva

Mercure Perth Masters – Team Bruce Mouat

WCT Kurosawa Cup – Team Tsuyoshi Yamaguchi

Ed Werenich Golden Wrench Classic – Team Reid Carruthers

Curling World Cup Jönköping – Team Matt Dunstone

Curling World Cup Grand Final – Team Kevin Koe

Curling World Cup Suzhou – Team Walker/Muyres

Battleford Mixed Doubles Fall Curling Classic – Team Peterman / Gallant

WCT Tallinn Mixed Doubles International – Team Perret / Rios

Mixed Doubles Bern – Team Albrecht / Wozniak

Italian Mixed Doubles Cup – Team Fowler / Fowler

Southern Mixed Doubles – Team M. Stolt / P. Slolt

WCT Dutch Masters Mixed Doubles – Team Paulová / Paul

Toronto Cricket Mixed Doubles Championship – Team Martin /  Griffith

Gefle Mixed Doubles Cup – Team Perret / Rios

Listowel Mixed Doubles Cashspiel – Team Tuck / Tuck

 

 

2017-2018 WCT EVENTS:

 

Stu Sells Oakville Tankard – Team Silvana Tirinzoni

Stu Sells Oakville Tankard – Team Bruce Mouat

Tallinn Challenger – Team Cameron Bryce

Oakville OCT Fall Classic – Team Bruce Mouat

College Clean Restoration Curling Classic – Team Colton Flasch

Prestige Hotels & Resorts Curling Classic – Team Jeff Guignard 

Swiss Cup Basel – Team Brad Gushue

Stu Sells Toronto Tankard – Team Brad Gushue

Man Curl Tour Classic – Team David Bohn

AMJ Campbell Shorty Jenkins Classic – Team Jamie Sinclair

Colonial Square Ladies Classic – Team Shannon Birchard

KW Fall Classic – Team Julie Tippin

Mother Club Fall Curling Classic – Team Michelle Englot

Lakeshore Curling Club Cashspiel – Team Julie McEvoy

Avonair Cash Spiel – Team Nadine Scotland

Stu Sells Toronto Tankard – Team Julie Tippin

Atkins Curling Supplies Classic – Team Darcy Robertson

Stroud Sleeman Cash Spiel – Team Susan Froud 

Gord Carroll Curling Classic – Team Tracy Fleury

Canad Inns Men's Classic – Team Reid Carruthers

Stroud Sleeman Cash Spiel – Team Wayne Tuck Jr. 

Atkins Curling Supplies Classic – Team David Bohn

The Sunova Spiel at East St. Paul – Team David Bohn

WFG Jim Sullivan Curling Classic – Team Jamie Murphy

Curl Mesabi Classic – Team Greg Persinger

Dumfries Challenger Series – Team Bruce Mouat

Dakota Challenger Spiel – Team Dominik Maerki

Crestwood Ladies Fall Classic – Team Victoria Moiseeva

Boundary Ford Curling Classic – Team Robyn Silvernagle

Driving Force Abbotsford Cashspiel – Team Victoria Moiseeva

Spitfire Arms Cash Spiel – Team Julie McEvoy

WFG Jim Sullivan Curling Classic – Team Sylvie Robichaud

MCT Championships – Team Shannon Birchard

US Open of Curling – Team Jamie Sinclair

Ed Werenich Golden Wrench Classic – Team Mike McEwen

Aberdeen International Curling Championship – Team Bruce Mouat

Canad Inns Mixed Doubles Championship – Team Carey / Hodgson

CCT Tallinn Mixed Doubles International – Team Turmann / Lill

MOPAC Mixed Doubles Championship – Team Good / Guy

Listowel Mixed Doubles Cashspiel – Team Westlund-Stewart / Stewart

International Mixed Doubles Dumfries – Team Stirling / Kingan

Latvian Mixed Doubles Curling Cup 2 – Team Stirling / Kingan

 

2016-2017 WCT EVENTS:

 

Baden Masters – Team Peter de Cruz

Hokkaido Bank Curling Classic – Team Chelsea Carey

Oakville OCT Fall Classic – Team Anna Hasselborg

Stu Sells Oakville Tankard – Team Silvana Tirinzoni

HDF Insurance Shoot-Out – Team Casey Scheidegger

Mother Club Fall Curling Classic – Team Michelle Englot

Mother Club Fall Curling Classic – Team David Bohn 

Stockholm Ladies Curling Cup – Team Anna Hasselborg

Avonair Cash Spiel – Team Nadine Chyz

Curlers Corner Autumn Gold Curling Classic – Team Casey Scheidegger

New Scotland Clothing Ladies Cashspiel - Kristen MacDiarmid

Stroud Sleeman Cash Spiel – Team Julie Tippin

Mother Club Fall Curling Classic – Team David Bohn

Lakeshore Curling Club Cashspiel – Team Stuart Thompson

Prestige Hotels & Resorts Curling Classic – Team Tyler Tardi

Stu Sells Toronto Tankard – Team Mark Nichols

Direct Horizontal Drilling Fall Classic – Team Steve Laycock

Canad Inns Prairie Classic – Team Reid Carruthers

Hub International Crown of Curling – Team Dean Joanisse

Medicine Hat Charity Classic – Team Jason Jacobson

Fort St. John Cash Spiel – Team Scott Webb 

DeKalb Superspiel – Team Mike McEwen

Dave Jones Mayflower Cashspiel – Team Jamie Murphy

Challenge Casino de Charlevoix – Team Stuart Thompson

Medicine Hat Charity Classic – Team Casey Scheidegger

CookstownCash presented by Comco Canada Inc – Team Heather Heggestad

Crestwood Ladies Fall Classic – Team Nadine Chyz

Red Deer Curling Classic – Team Nadine Chyz

The Sunova Spiel at East St. Paul – Team Tracy Fleury

Bally Haly Cashspiel – Team Stacie Curtis

King Cash Spiel – Team Dean Joanisse

Brandon Men's Bonspiel – Team William Lyburn

Ed Werenich Golden Wrench Classic – Team Mike McEwen

WFG Jim Sullivan Curling Classic – Team Sylvie Robichaud

Curl Mesabi Classic – Team Nadine Chyz

Qinghai China Women's International – Team Corryn Brown

King Cash Spiel – Team Karla Thompson

Aberdeen International Curling Championship – Team Grant Hardie

City of Perth Ladies International – Team Allison Flaxey

Pacific Northwest Mixed Doubles Invitational – Team Martin / Schneider

Listowel Mixed Doubles Spiel – Team Westlund Stewart / Stewart

Stu Sells Mixed Doubles Championship – Team K. Tuck / W. Tuck

International Mixed Doubles Aarau Trophy – Team Perret / Rios

 

2015-2016 WCT EVENTS:

 

Stu Sells Oakville Tankard – Team Brad Gushue

AMJ Campbell Shorty Jenkins Classic  - Team Brad Gushue

Cloverdale Cash Spiel – Team Dean Joanisse

Point Optical Curling Classic – Team Mike McEwen

Oakville OCT Fall Classic – Team Jacqueline Harrison

KW Fall Classic – Team Allison Flaxey

Appleton Rum Cashspiel – Team Theresa Breen

Swiss Cup Basel – Team Brad Gushue

StuSells Toronto Tankard – Team Mike McEwen

St. Paul Cash Spiel – Team Todd Birr

Bud Light Men's Cashspiel – Team Stuart Thompson 

Canad Inns Prairie Classic – Team Steve Laycock

Challenge Chateau Cartier de Gatineau – Team Brad Gushue

Huron ReproGraphics Oil Heritage Classic – Team John Shuster

Medicine Hat Charity Classic – Team Shaun Meachem 

CookstownCash presented by Comco Canada Inc. – Team Peter de Cruz

Original 16 WCT Bonspiel – Team Charley Thomas

Gord Carroll Curling Classic – Team Jacqueline Harrison

Colonial Square Ladies Classic – Team Krista McCarville

Royal LePage OVCA Women's Fall Classic – Team Jacqueline Harrison

Molson Cash Spiel – Team Krista McCarville

Spitfire Arms Cashspiel – Team Theresa Breen

Curl Mesabi Classic – Team Krista McCarville

Yichun International Ladies – Team Michelle Englot

DEKALB Superspiel – Team Reid Carruthers

Dave Jones Molson Mayflower Cashspiel – Team Brad Gushue

Coors Light Cash Spiel – Team John Shuster

Spitfire Arms Cash Spiel – Team Stuart Thompson

Curl Mesabi Classic – Team John Shuster

Goldline Saskatchewan Players Championship – Team Bruce Korte

US Open of Curling – Team Krista McCarville

International Bernese Ladies Cup – Team Silvana Tirinzoni

Glynhill Ladies International – Team Silvana Tirinzoni

 

2014-2015 WCT EVENTS:

 

StuSells Oakville Tankard – Team Silvana Tirinzoni

StuSells Oakville Tankard – Team Mike McEwen

Point Optical Curling Classic – Team Mike McEwen

Cloverdale Cash Spiel – Team Grant Dezura

StuSells Toronto Tankard – Team Reid Carruthers

Canad Inns Men's Classic – Team Mike McEwen

Prestige Hotels & Resorts Cash Spiel – Team Grant Dezura

Canada Cup – Team Mike McEwen

Challenge Chateau Cartier de Gatineau – Team Mike McEwen

Original 16 WCT Bonspiel – Team Brock Virtue 

Vancouver Island Shootout – Team Dean Joanisse

Black Diamond/High River Cash – Team Brock Virtue 

Pomeroy Inn & Suites Prairie Showdown – Team Mike McEwen